Szafy-na-wymiar-Warszawa
Szafy wnękowe wykonywane na wymiar mają szereg zalet i możliwości. Najważniejszą zaletą szaf do zabudowy jest możliwość wpasowania ich w dowolną wnęką czy inną przestrzeń o różnych wymiarach. Standardowe zabudowy meblowe wykonujemy do wysokości 275 cm – podyktowane jest to maksymalną wysokością arkusza płyty, która wynosi 280 cm oraz w przypadku systemu stalowego drzwi przesuwnych długością profilu pionowego. W przypadku wyższych zabudów stosujemy łączenia płyty oraz aluminiowy system drzwi przesuwnych, bądź pawlacze i innego typu zabudowy piętrowe. Maksymalna szerokość szafy z jednym torem wynosi 5 metrów – w przypadku dłuższych stosuje się zabudowę połączoną z 2 szaf. Standardowa głębokość szafy na wymiar z drzwiami przesuwnymi wynosi 60-70 cm – należy pamiętać, że z głębokości tracimy 9 cm na tory oraz drzwi przesuwne i głębokość użytkowa półek przy szafie 60cm wynosi 50cm. Dobrze jednak jeśli minimalna głębokość wnętrza ma 50-55cm po to by ubrania wiszące na wieszakach nie opierały się o drzwi szafy. W przypadku płytszej zabudowy stosuje się odwrotne drążki ubraniowe, na których ubrania wiszą frontem do otwierającego szafę.

Szafy na wymiar dzielimy na klika typów w zależności od sytuacji oraz rodzaju zabudowy:
Szafy wnękowe to takie gdzie obudowę mebla stanowią ściany otaczające zabudowę, w której szafa jest montowana. Bokami, podłogą, plecami takiej szafy zazwyczaj są ściany, które na życzenie możemy zabudować płytą meblową, natomiast wychodzimy z założenia, że nie ma takiej potrzeby. Wnęki mogą być pełne ( wnęka ma oba boki i plecy ze ściany) oraz częściowe gdzie jeden bok jest ścianą, a drugi to ścianka z płyty meblowej. W przypadku pełnej wnęki szkielet szafy montowany jest do ścian, a front drzwi otacza opaska z listew przymykowych. Na życzenie klienta możemy wykonać dodatkowo każdy z osobnych elementów typu bok, plecy, podłogę czy sufit.

Szafy pełne – korpusowe.
Jest to typ szafy montowanej na stałe lub wolno stojącej z możliwością jej przemieszenia. Posiada pełen korpus: oba boki, podłogę, sufit oraz plecy. Jest to wariant droższy od zabudowy wnękowej ze względu na większe zużycie materiałów oraz inny typ konstrukcji. Często stawiana jest w określonym miejscu i nie zajmuje całej powierzchni ściany.

Szafy narożne – wnękowe lub pełne.
Szafa narożna konstruowana jest zwykle na prostopadłych do siebie ścianach, które schodzą się ze sobą w rogu pomieszczenia – przyjmuje formę litery L. Tego typu szafy mogą być pełne, wnękowe, lub częściowe i mieszane w zależności od oczekiwań i możliwości w mieszkaniu klienta.

Szafy z drzwiami uchylnymi na zawiasach lub w systemie Indeco.
Wykonujemy również szafy na zamówienie z drzwiami uchylnymi na zawiasach różnego typu w zależności od potrzeb i oczekiwań.

Planowanie i projektowanie szafy:
Jeśli mamy już wyznaczone miejsce, w którym znajdować się będzie nasza przyszła szafa wnękowa lub inna należało by się zastanowić nad jej rozplanowaniem. Na tym etapie najważniejsze jest określenie naszych potrzeb względem przyszłej szafy i tu służymy pomocą – jeśli kompletnie nie masz pojęcia jak ma wyglądać twoja szafa lub co może się w niej znajdować skontaktuj się z nami.

Tak więc co możemy przechowywać w szafie?
Ubrania składane w kostkę
Szlafroki
Bieliznę
Ręczniki
Buty
Rzeczy wiszące długi i krótkie
Kapelusze, rękawiczki, apaszki szaliki i inne bibeloty
Zabawki
Książki
Narzędzia
Naczynia
Walizki i torby
Odkurzacz
Krawaty
Paski
Deskę do prasowania
Suszarkę na ubrania
i wiele innych…

Standardowa szafa dzieli się na kilka części w zależności od wymiaru:
– Stałym elementem każdej szafy jest pawlacz – miejsce nad przegrodami głównymi powyżej wysokości 210 cm. Jest to jedna duża przestrzeń bez przedziałek, w której przechowywane są najczęściej walizki lub inne przedmioty rzadziej używane w szafie.
Ilość przegród głównych powinna być równa ilości drzwi w szafie – każda z przegród głównych może być dodatkowo podzielona – projektując szafę należy wziąć pod uwagę co będziemy przechowywać w każdej z przegród i jaka będzie ich szerokość – zbyt szerokie półki mogą się uginać pod ciężarem przechowywanych przedmiotów.
Półki tworzą standardowe wypełnienie wnętrza szafy, mogą być montowane na stałe lub jako elementy wysuwne. Ilość półek zależy od potrzeb jakie mają spełniać. W standardowej przegrodzie na półki o wysokości 210 cm mieści się 5 półek ( 6 przegród ) po 33 cm wysokości między półkami. Aby nasza szafa była w pełni funkcjonalna na pewno nie powinno zabraknąć w niej półek. Na półkach przechowujemy odzież, ręczniki, buty, lub inne przedmioty użytku codziennego.
Szuflady i kosze – to niezbędne elementy szafy jeśli chcemy przechowywać w niej bieliznę, rękawiczki, apaszki, szaliki czy paski. Szuflady w szafach wykonujemy na wymiar, kosze natomiast są standardowych wymiarów i należy dostosować się wnęką pod kosz.
Drążki to elementy rurowe montowane w szafach na różnych wysokościach. Służą do przechowywania odzieży na wieszakach. Drążki na rzeczy krótkie można montować na jednym lub dwóch poziomach przy wysokości przegrody 210, zachowując odstęp po około 105 cm między drążkami aby rzeczy się nie gniotły.

Wróć do szafy na wymiar Warszawa – strona główna