Drzwi przesuwne Indeco – Warszawa i okolice

drzwi przesuwne warszawa
Drzwi przesuwne to najważniejszy element w szafie, określający jej styl i rzutujący na wygląd całego pomieszczenia. Biorąc pod uwagę nieskończone możliwości dopasowania kolorystyki i połączeń elementów, każdy jest w stanie dobrać coś dla siebie.
Wypełnieniem drzwi przesuwnych mogą być takie materiały jak:

  • płyta meblowa
  • lustro
  • szkło kolorowe lacobel
  • szyba przeźroczysta
  • szkło mleczne
  • bambus
  • ratan
  • eko skóry
  • szkło z grafiką

Szafa z lustrem
Wyróżniamy 2 systemy drzwi przesuwnych – system aluminiowy i stalowy. Oba systemy mają podobne właściwości jezdne oraz przy ich użyciu można łączyć ze sobą wszystkie wyżej wymienione elementy.
Zasadnicza różnica pomiędzy wymienionymi systemami widoczna jest w wyglądzie obu systemów

System aluminiowy w odróżnieniu od stalowego posiada dużo więcej rodzajów obramowań – uchwytów drzwi. Profile boczne drzwi są pełne, a wózki jezdne schowane w profil dolny i boczny w taki sposób, że pozostają niewidoczne na obu stronach drzwi. Kolejną zaletą drzwi aluminiowych jest uszczelka stosowana z wypełnieniem szklanym, która tłumi drgania szkła oraz amortyzuje uderzenia drzwi o ściany. W systemie aluminiowym drzwi przesuwnych można wykonać dużo wyższe drzwi niż standardowe 275 cm co pozwala na zabudowę wyższych pomieszczeń pod sam sufit. Kolejną zaletą aluminium jest jego ścieralność i łatwość polerowania w przypadku przypadkowego zarysowania aluminiowej ramy z łatwością można spolerować rysę. Dzięki nierdzewnej powłoce drzwi przesuwne z aluminium doskonale nadają się również do pomieszczeń wilgotnych. Są stosowane jako drzwi przejściowe dzięki maskowaniu wózków w profile. Występują w kilku kolorach : srebrnym, satynowym (szampańskim), oliwkowym. Drzwi przesuwne tego typu mogą być stosowane na poddaszu przy skośnym suficie oraz jako drzwi uchylne bądź łamane.

ramiak-aluminiowy-indeco

System stalowy jest tańszą alternatywą dla systemu aluminiowego idealnie spełniając swoje zastosowanie w szafach z drzwiami przesuwnymi. Z powodzeniem dorównuje mu jakością i estetyką wykonania – jest jednak bardziej płaski i przylegający do wypełnienia drzwi i występuje tylko w 2 wzorach. Drzwi przesuwne z użyciem systemu stalowego wykonuje się do maksymalnej wysokości 270. Największą zaletą systemu stalowego jest jego niższa cena oraz duży wybór kolorów w tym drewnopodobnych oraz nowość w ofercie rama chromowana.

ramiak-stal-indeco2