Ile kosztuje szafa na wymiar?

Jak sama nazwa wskazuje projektujemy szafy i meble na wymiar dlatego często dostajemy zapytanie ile kosztuje metr szafy? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta jak by się wydawało – ponieważ metr metrowi nie równy – cena zabudowy szafy bądź garderoby zależy od wielu czynników:

  • Wymiary pomieszczenia, wnęki lub mebla wolnostojącego.
  • Rodzaju systemu drzwi przesuwnych (stalowy lub aluminiowy) lub innych drzwi i zawiasów montowanych w zabudowie.
  • Rodzaju materiałów użytych w wypełnieniu drzwi przesuwnych: płyta, szkło lacobel, lustro, grafika, ratan bambus bądź inne.
  • Rodzaju i koloru płyty meblowej użytej do wykonania mebla.
  • Dodatkowych akcesoriów takich jak szuflady, kosze, pantografy, wieszaki oraz wiele innych.
  • Skomplikowania montażu i krzywizn na ścianach.

W garderobach na wymiar tak naprawde liczy się każdy milimetr, a cenę dyktują państwa potrzeby i oczekiwania. Bardzo często się zdarza, że szafa o średnim wymiarze 2m ma dużą rozbierzność cenową. Spowodowane jest to tym, że w jednej z nich mamy przykładowo jedną ściankę działową, pawlacz, 4 drążki i 2 drzwi, a w drugiej mamy 2 drzwi z grafiką, 10 szuflad, 8 półek, wieszak na spodnie i pantograf, przegrode gospodarczą i 2 ścianki działowe – taka szafa będzie 2 razy droższa mimo tych samych wymiarów.

Dlaczego mamy najlepsze ceny szaf w rejonie?

Wierzymy w nowoczesny model biznesu dlatego ograniczyliśmy koszty utrzymania oraz produkcji do minimum – nie posiadamy kosztownych ekspozycji w centrach handlowych, daltego klienci nie muszą płacić za ich utrzymanie w cenie szafy. Wszystkie czynności które odbywają się na ekspozycji wykonujemy u klienta: wstępny projekt, wycena, wybór kolorystyki oraz materiałów – nie musisz wychodzić z domu i tracić czas, to my przyjedziemy do Ciebie.

Co wpływa na koszt szafy?

Głównym czynnikiem dyktującym cenę szafy są drzwi przesuwne: system jezdny z obramowaniem oraz rodzaj wypełnienia. Kolejnym istotnym czynnikiem jest rodzaj zabudowy – jeśli jest to wnęka pełna i ma ściany z prawej, lewej oraz z tyłu lub jest to szafa na całą ścianę od prawej do lewej, zupełnie zbędne jest wykonanie pełnych boków, podłowgi, pleców i sufity ( oczywiście możemy to zrobić na życzenie klienta) co znacząco redukuje jej koszty. Zupełnie inaczej jest jeśli szafa jest pełna ma wszystkie boki podłogę sufit i plecy. Następnym czynnikiem jest wyposażenie, które może być zupełnie standardowe lub bardzo skomplikowane i kosztowne w zależności od potrzeb zabudowy i elementów użytych np: szuflady na prowadnicach z hamulcem i dociągiem, wysuwne elementy jak wieszaki, pantografy czy oświetlenie.

Podeślij nam swój projekt do wyceny